Fives Pillard

1920’den beri, Pillard E.G.C.I. yakma ekipmanları ve kontrol sistemleri için spesifik çözümler üretmiştir. Problemlere yüksek teknolojik yaklaşımları, patenti alınmış önemli ürünlerle desteklenince (ROTAFLAM, NOVAFLAM brülör, STAPILDOS, ALTIPILDOS dozajlama sistemleri) yakma sistemlerinde haklı bir prestije sahip olmuştur. 2008 yılında Pillard E.G.C.I. ismi Fives Pillard SA olarak değişmiştir. 1957’den beri, Pillard Feuerungen GmbH Almanya’da çimento ve ağır sanayiinde kullanılan brülör, sıcak gaz ocağı ve yakıt hazırlama sistemleri üretmektedir. 2013 yılında isminin Fives Pillard Deutschland GmbH olarak değişmesiyle ana şirket konumundaki Fives Pillard SA Marsilya ile olan yakın iş birliği ve onun bağlı olduğu Paris merkezli Fives grubuna aidiyet gerçekleşmiştir. Fives Pillard, çimento, mineral ve enerji gibi kilit pazarlara yüksek performanslı yakma process çözüm ve servisleri sağlamakla tanınmıştır. Firma, müşterilerine sunduğu ekipmanların yaşam döngüsü boyunca tasarım, üretim, yerleştirme, devreye alma ve teknik destek verme aşamalarında en üst düzey çözümler sunmakta ve gerçek ortak olarak projeleri yürütmektedir.

Fives Pillard sitesi için tıklayınız

Fives FCB

Fives FCB, sürecin temel ekipmaları ve komple tesislerin tasarımı, temini ve montajı konusunda uzmanlaşmıştır. Fives FCB’nin teknolojik uzmanlığı kırma, öğütme, piro-prosess, verimli kontrol ve optimizasyon sistemleri, anahtar teslim proje yönetimleri ve müşteri ilişkileri alanlarındadır. Fives FCB, çimento ve mineral pazarlarında performans, ürün kalitesi, enerji verimliliği, ve emisyon kontrolünün en yüksek seviyede, öncü ve yenilikçi çözüm sağlayıcısı olarak tanınmaktadır. Fives FCB, yenilikçi uygun teknolojileri kullanarak geniş bir ürün portföyü sunmaktadır : FCB Rhodax® crusher, the FCB VIF™ crusher , FCB Horomill®, FCB B-Mill, FCB E-Mill, FCB TSV™ Classifier, FCB Flash dryer, FCB A erodecantor, FCB Preheater, FCB Zero-NOx Preca, FCB Kiln, FCB By-pass system. Bu ürünlerin Pazar ve uygulamaları beyaz çimento, gri çimento, klinker, çelik cürufu, değerli metaller, diğer demir alaşımları ve cürufları, bakır, kalay, kurşun, çinko, demir cevheri, fosfat, boksit, kireç, anhidrit, granülüdür, kireçtaşı, seramik, fayans, aşındırıcılar, silis, kireç ve propantlar‘dır.

Fives FCB sitesi için tıklayınız

Vecoplan

Vecoplan, geri dönüşüm ve her türlü atık mamüllerin tekrar işlenmesi konusunda müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun teknoloji, ürün ve sistem çözümleri sunmaktadır. Ürünler gamı parçalama, taşıma, elekleme, ayrıştırma, depolama ve dozajlama aşamalarında kullanılmaktadır. Ayrıca, Çimento ve kireç endüstrisine yönelik alternatif yakıtlar(RDF) için anahtar teslim çözümler üretilir. Yüksek kalitede alternatif yakıtların yüksek ısılı fırınlarda kullanılmasını sağlar.

Vecoplan sitesi için tıklayınız

Brokk

1976 yılında, tehlikeli çalışma ortamları ve ulaşılması zor yıkım alanlarının neden olduğu sorunları gidermek için dünyanın ilk uzaktan kontrollü yıkım/söküm robotlarını üretmiştir. Brokk 4o yıldan beri, dünyanın en çalışkan insanlarının güvenirliliği ve verimliliğini artırmak için yıkım/söküm işlerini dönüştürmektedir. Uygun bağlantılı Brokk robotları inşaat, çimento, nükleer, tünelcilik ve madencilik endüstrilerinde sıkça kullanılmaktadır. Yıkım, söküm, ezmek, delmek, beton testerelemek, yüksek ısılı döner fırınları temizlemek, refrakter tuğlası sökümü ve tüneller arası geçişli tünel açmak Brokk robotlarının sıkça kullanıldığı örneklerdir. Yüksek üretkenlik hızı, güvenlik ve kullanımı kolay uzaktan kumandalı sistem ile birleştiğinde, Brokk teknolojisini yıkım metotları arasında kendine özgü bir yere koyar.

Brokk sitesi için tıklayınız

Bricking Solutions

1967 yılında, döner fırınlarda kullanılan refrakter örme makineleri yerleştirmek üzere kurulmuş olan firma 33 yıldır daha güvenli ve efektif çözüm arayan müşterilerine dayanıklı çözümler sunmaktadır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda geliştirilen ilgili ekipman ve aksesuarlarlar refrakter örme makinelerini destekleyici niteliktedir. Çok hafif uçak aliminyumundan üretilen rampa, güvenli kontrol kafesi ve işçi koruma tüneli, sökülen malzemeyi kolayca kaldırmak için Muck-it-bucket, hidrolik konveyör, aliminyum bant taşıma sistemleri, refrakter örme makinaları ile birlikte, refrakter bakım çemberini tamamlar.

Bricking Solutions sitesi için tıklayınız

Cinar Ltd

1988 yılından beri kendi geliştirdiği CFD (Computational Fluid Dynamics) tekniğini yoğun enerji kullanılan endüstrilerdeki yanma ile ilgili problemlere çözümler sunar. Çimento ve kireç, Enerji Santralleri, Demir Çelik, Cam ve Seramik hizmet ettiği endüstrilerdir. Alev borusu, yanma verimliliği, alev process optimizasyonu, alternatif yakıtların kullanımı, NOX CO emisyonları uzmanlaştığı konulardır. MI-CFD (mineral interaktif computational fluid dynamics) tekniği çimento ve kireç endüstrilerinde sıkça kullanılır. Gerektiğinde bağlantılı firmaları PM Tech ve Alteros ile çalışarak komple çözümler üretir.

Cinar Ltd sitesi için tıklayınız

Standard Industrie

Standard Industrie dökme malzemelerin kullanılması ile ilgili ürünler üretir. AIRCHOC® birikmeyi, yapışmayı önleyen patlaçlar, LIFTUBE® konveyör bant optimizasyonu, GIRONET® silo temizleme ekipmanı ve servisi, vakumlu temizleme cihazları, bant sıyırıcıları bilinen ürünleridir. LIFTUBE® modüler bant sistemi herhangi bir konveyör bandın tamamen kapatılması için mükemmel bir çözüm olmuştur.

Standart Industrie sitesi için tıklayınız

Tema

TEMA mineral, kimyasal, yiyecek ve biokitle endüstrileri için akışkan yataklı kurutucular üretmektedir. Bu ürünler aynı zamanda RDF (Refused Derived Fuel) ve çamur gibi katı alternatif yakıtlar için de başarıyla kullanılmaktadır. Sallanan ve titreyen akışkan yataklı kurutucular ve statik akışkan yataklı kurutucular (alttan ısı değişimli veya değişimsiz) bu uygulamalarda kullanılan kurutucu tiplerindendir.

Tema sitesi için tıklayınız

Equipo

Equipo kompostlama, biolojik kurutma, biolojik stabilizasyon, atıkların GORE örtü sistemleri kullanılarak kurutulması ve aerobik atık arıtma/ özel eğimli GORE zarı kurutma teknolojisi konularında çözüm ortağınızdır. Bu method biyolojik atıkların arıtılması alanında piyasada var olan en uygun çözümü sağlamaktadır ve aynı zamanda uyulması gereken koku salınım regülasyonlarını karşılamaktadır.

Equipo sitesi için tıklayınız