ETKİNLİKLER

BASINDA

CemenTürk Dergisi

"Türkiyedeki dağılıma baktığımız zaman Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi gibi endüstriyel atıkların yoğun olduğu bölgelerdeki fabrikalar daha şanslı. Doğu'da ise bu yatırımları cazip hale getirecek büyüklükte endüstriyel atık bulmaları daha zordu; ta ki belediye atıkları devreye girene kadar."

CemenTürk Dergisi

Türkiye Çiment Sektöründe iş güvenliği, konularına gösterilen hassasiyet son yıllarda gözle görülür bir artış göstermektedir.Bunda sektörün, kurumsal kimliği ile öne çıkmış büyük üreticilerin sıfır kaza hedefleri ve bunun için gereken önlemlerin alınması büyük rol oynamıştır.

International Cementreview Dergisi

Avrupa'da son yıllarda alternatif yakıtlara olan ilginin artması üzerine RDF sistemleri de çimento sektöründe daha çok talep görmeye başladı. Türkiye'de de Vecoplan, çimento sektöründe RDF sistemlerinin büyük bir destekçisi ve geliştiricisi durumunda.

Yıkım Dergisi

Uzaktan kumandalı Brokk yıkım/söküm makineleri, 30 yıldır zor şartlarda kullanılmak üzere üretiliyor. Çimento, inşaat, preses ve nükleer endüstrilerde yaygın olarak kullanılan Brokk makinelerin sayısı dünyada 5 bini aşmış durumda.